Úvodem Koncerty O kapele Hudební ukázky Galerie Historie Vaše vzkazy Napište nám Kontakty

Něco o nás...

Kapela má v současnosti 5 členů. Hraje v obsazení :
Daniel J. Štencl - sólový zpěv, kytara
Michal Smolan - klávesy, vokál
René Pyszko - basová kytara
Andy Furmánek - kytara, vokál
Martin Šimek - bicí nástroje

foto foto foto foto foto foto
foto
 
DANIEL J. ŠTENCL - hraje na kytaru a sólově zpívá. Začátky jeho hraní sahají už do konce osmdesátých let, na počátku 90-tých let, byl členem kapely PEČENÍ VAŘENÍ,, později založil skupinu KiNG PAO, ve které působí i v současnosti. Byl členem i poprockové skupiny NAUCHO.
Zpívá na mikrofony zn. Sennheiser a břinká na kytaru značky Michael Kelly, Patriot Ltd., aparatura celolampový Fender SuperChamps>. Poslouchá téměř všechnu dobrou muziku, jeho oblíbencem je kdo jiný, než samotný Sting, má velmi rád tvorbu Petera Gabriela a s oblibou poslouchá funkovou hudbu v podání Brand New Heavies.
foto MICHAL SMOLAN - klávesy. Muzikant, který prošel mnoha kapelami a také leader, co se týká soutěže začínajících pěveckých hvězd "TALENT". Kromě skupiny ProPolice působí ve skupinách KiNG PAO, TriCo a Michal Tučný revival band. Hraje na klávesy zn. Kurzweil a je pravidelným účastníkem jamů U Arnošta...Majitel nahrávacího studia ASI poslouchá hlavně to, na čem pracuje. Pokud má pocit, že by si měl poslechnout i něco jiného (což se nestává příliš často), sáhne po klasice, alternativě či jazzu.
foto
 
RENÉ PYSZKO - basskytara. Začínal hrávat v útlém dětství klavír, později kytaru, později na basskytaru, z které přešel ještě později na kontrabas. V 80. letech začíná působit v kapelách PYRIT, Triko, P.I.P.A. Dnes ho můžete slyšet mimo Propolice také v jazzovém seskupení CON ALMA. Hraje na basskytary značek  Jazz bass IBANEZ (ročník 1977), Custom Jazz bass z dílny mistra Macho custom quitar (ročník 2008), aparaturu značky Ampeg. Poslouchá nejraději zpěv ptáků, ale jeho favorit jsou kapely Level 42, Mezzoforte, E. W. F. samozřjemě The Police a mnoho dalších.
foto
 
ANDY FURMÁNEK - v kapele hraje na kytaru a zpívá vokály. S flétnou, klarinetem, baskytarou a nakonec kytarou začínal již začátkem 80. let. Hrával s kapelami Dentacryl, Maud, Yenom, Helena a její chlapci, Hebloid, Toys, studiově spolupracuje na projektech studia ASI. Poslouchá The Police, jeho velkým oblíbencem je především kytarista The Police Andy Summers. S oblibou poslouchá i Michala Pavlíčka, tvorbu skupin U2 a AC/DC, má však rád každou dobrou muziku. Hraje na kytary Fender Vintage 62 Stratocaster nebo 63 Custom Telecaster a aparaturu Mesa Boogie ..
foto
 
MARTIN ŠIMEK - v kapele nebývá ani tak vidět jako spíš slyšet. Je to motor kapely a asi podle toho už poznáte, že hraje rytmiku, to jakože bicí. Působil v kapelách Čadi, Kajkery, v současnosti působí v autorské pop-funkové skupině KiNG PAO a hostuje ve skupině Bandjeez Davida Stypky. Poslouchá veškerou dobrou muziku, momentálně japonskou jazzovou klavíristku Hiromi Ueharu a předevčírem koncert Herbieho Hancocka. Je velkým fanouškem Vinnieho Colaiuty.

zpět   |   nahoru   |   domů

 
 
 
administrace
52 819 / 1
realizace nextWEB